Apple

Apple, iOS 15 Genel Beta Yayında

Apple, yeni nesil iOS 15’in ilk genel beta sürümünü kullanıma sunmaya başladı. Bu, genel izleyicinin en son işletim sisteminin yeni özelliklerini denemesine ve tadını çıkarmasına olanak tanıyacak. 

Cupertino teknoloji şirketi ayrıca iPadOS 15, tvOS 15 ve watchOS 8’in genel beta sürümünü de duyurdu. macOS Monterey’in genel beta sürümü henüz kullanıcılara ulaşmadı. Eğer ilgileniyorsanız ve şu anda mevcut olan beta sürümlerini indirmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler burada.

iOS 15, iPadOS 15 beta nasıl indirilir?

iOS 15 ve iPadOS 15’in yeni genel beta sürümü, sürümler herkes için yayınlanmadan önce insanların yeni özellikleri önceden test etmelerini sağlayacak. Bu nedenle, beta sürümünün bir dizi hata taşıyacağını ve bunun için ikincil bir iPhone veya iPad kullanmanın güvenli olduğunu bilmelisiniz..

Şimdi, devam edip etmemeye karar verdikten sonra, aşağıdaki basit adımları uygulamanız gerekir:

Adım 1 : iPhone veya iPad’inizde Apple’ın beta web sitesine gidin ve Apple Kimliğinizle giriş yapın. Henüz kaydolmadıysanız, web sitesine kaydolma seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

2. Adım : Tamamlandığında, ‘Genel beta için kılavuz’ seçeneğini bulacaksınız. üzerine dokunun.

3. Adım : Bunu takiben, ‘Başlarken’ altındaki ‘Cihazlarınızı kaydedin’ seçeneğini seçin. Denemek istediğiniz işletim sistemini seçin.

Adım 4 : Şimdi, ‘Profili İndir’ seçeneğini, ardından İzin Ver’i ve ardından Kapat’ı seçin.

Adım 5 : Bu yapıldıktan sonra, yazılımı denemek istediğiniz iPhone veya iPad’de Ayarlar’ı açın. Şimdi, üstteki ‘Profil İndirildi’ seçeneğini seçin. Parolanızı yazıp gerekli izinleri sağladıktan sonra Apple Beta Yazılım Programından bir sertifika indirilecek ve cihazınız yeniden başlatılacaktır.

Adım 6 : Yeniden başlatıldığında, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin ve mevcut güncellemeyi indirin.

iOS 15, iPadOS 15 özellikleri

Apple’ın iOS 15’i bir dizi yeni özellikle birlikte geliyor. FaceTime için SharePlay, Android’de FaceTime aramaları yapma, uzamsal ses ve daha fazlasını içeren yeni özellikler var. Ayrıca gereksiz bildirimleri önlemek için yeni bir Odaklanma özelliği, daha iyi bildirimler kullanıcı arayüzü, Safari uzantıları, geliştirilmiş Google Haritalar, Canlı Metin ve daha fazla kamera uygulaması geliştirmesiyle birlikte gelir.

Çoğu iPadOS 15 özellikler iOS 15’e benzer.

Uygun cihazlar

Uyumluluk açısından ise iPod Touch (7. Nesil), iPhone SE (birinci nesil), iPhone SE 2020, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR , iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, iOS 15’i destekler.

iPadOS 15, iPad Pro 12,9 inç (5. nesil), iPad Pro 11 inç (3. nesil), iPad Pro 12.9 inç (4. nesil), iPad Pro 11 inç (2. nesil), iPad Pro 12.9-‘de iyi çalışır inç (3. nesil), iPad Pro 11 inç (1. nesil), iPad Pro 12,9 inç (2. nesil), iPad Pro 12,9 inç (1. nesil), iPad Pro 10,5 inç, iPad Pro 9,7 inç, iPad ( 8. nesil), iPad (7. nesil), iPad (6. nesil), iPad (5. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad mini 4, iPad Air (4. nesil), iPad Air (3. nesil) ve iPad Air 2.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %