Apple

Apple iOS 15 Beta 4 Yayınladı

Apple, iOS 14.7.1 ve iPadOS 14.7.1’in genel sürümünü kullanıma sunduktan sonra, şimdi iOS 15 Beta 4 ve iPadOS 15 Beta 4’ü kullanıma sunuyor. Son beta, bazı önemli değişiklikler getiren yaklaşık iki hafta önce yayınlandı. Ve dördüncü betada da bir avuç değişiklik umuyoruz. 

iOS 15, Apple’ın iPhone ve iPad’lere gelen bir dizi yeni özellikten bahsettiği geçen ay duyuruldu. Ve bu özellikleri farklı beta güncellemeleriyle ekliyorlar. Dördüncü iOS 15 beta sürümü, istikrarlı performans için bazı eksik özellikleri ve bir dizi hata düzeltmesini de ekler. 

Apple, iOS 15 Beta 4 ve iPadOS 15 Beta 4’ün yanı sıra tvOS Beta 4, macOS Monterey 12 Beta 4, watchOS 8 Beta 4 ve HomePod 15 Beta 4’ü de yayınladı. yapı numarası 19A5307g . Ve güncelleme boyutunun 1GB’tan fazla olmasını bekleyin. Simgeler, yeni açılış ekranları, kontrollerdeki değişiklikler vb. gibi birçok küçük değişiklikle birlikte gelir.

iOS 15 ve iPadOS 15 Beta 4 Değişiklikleri

Dördüncü beta, iPhone 12 modellerinde yeni bir ürün yazılımı güncellemesi getiriyor, bu nedenle herhangi bir bağlantı sorununuz varsa güncellemeyle düzeltilmesini bekleyebilirsiniz.

Safari tarayıcısı hem iPhone’larda hem de iPad’lerde bazı değişiklikler aldı. Arama çubuğunda artık Paylaş simgesiyle birlikte kalıcı olarak yenile düğmesi var. Ayrıca iPad’deki Safari, artık kompakt sekme çubuğu ve ayrı sekme çubuğu arasında geçiş yapma seçeneğiyle birlikte eski kullanıcı arayüzünü geri getiriyor. Artık sekmeleri değiştirmek için kaydırabilirsiniz.

Kilit ekranındaki Kamera simgesi, Kontrol Merkezi’ndeki Notlar simgesi, Ayarlar’daki Bildirim simgesi vb. gibi simgelerde birçok değişiklik var.

Artık SharePlay veya AirPlay aracılığıyla ekranı paylaşırken bildirim almak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Dördüncü beta, iPhone 12 modelleri için MagSafe Pil paketi desteği de getiriyor.

Diğer değişiklikler arasında daha büyük podcast widget’ı, ana ekran kısayoluna dönüş ve daha fazlası yer alıyor. Apple ayrıca birçok hatayı düzeltti, ancak ele alınması gereken birçok hata var.

iOS 15 Beta 4 ve iPadOS Beta 4

Hem iOS 15 Beta 4 hem de iPadOS 15 Beta 4 artık geliştiricilerin kullanımına sunuldu. Herkese açık beta test kullanıcıları güncellemeyi yakında bekleyebilir. iOS 15 beta sürümlerinden birindeyseniz, kablosuz güncelleme alacaksınız. Bildirimi almazsanız, Ayarlar > Yazılım Güncelleme’ye giderek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Güncellemeyi gördüğünüzde, en son güncellemeyi almak için İndir ve Yükle düğmesine tıklayın.

Birçok beta güncellemesi hala beklemede olduğundan, günlük sürücü için yeterince kararlı olması beklenemez. Bu nedenle, iOS 15 beta 4 veya iPadOS 15 beta 4’e güncelleme yapmadan önce karşılaşacağınız hataları bildiğinizden emin olun. iOS 14.7.1 kararlı sürümündeyseniz ve yeni iOS 15 beta 3’ü test etmek istiyorsanız, beta sürümünü yüklemeniz gerekir. iPhone veya iPad’inizdeki profil. Aşağıdaki kılavuza göz atın.

iOS 15 Beta 4 ve iPadOS 15 Beta 4 Nasıl Kurulur

  1. Apple Beta Yazılım programı  sitesine gidiniz..
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap’a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 15 veya iPadOS 15 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin’e tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki Sayfadan bir profil yüklemeniz gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Ayarlar’da, yeni bir ‘Profil İndirildi’ seçeneğini göreceksiniz. Yeni bölüme gidin ve profili yükleyin.
  7. Profili kurduktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 15 Beta 4’ü yüklemeye hazırsınız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %