Apple

Apple iOS 14.7’deki Göze Çarpan 6 Yeni Özellik

iOS 14.7, 19 Temmuz’da piyasaya sürüldü ve genel hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı önemli özelliklerle geldi.

iOS 14.7’ye yükselttikten sonra erişebileceğiniz tüm yeni özelliklere bir göz atalım.

1. iPhone 12 MagSafe Pil Paketi Desteği

Apple kısa süre önce iPhone 12 serisindeki dört modelin tümü için tasarlanan yeni MagSafe Pil Paketinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu . MagSafe’in amacı, hareket halindeyken taşınabilir, kablosuz şarj sağlamaktır.

iPhone 12’niz için yeni MagSafe satın almak istiyorsanız, kullanımını etkinleştirmek için iPhone’unuzun yazılımını iOS 14.7’ye yükseltmeniz gerekir.

2. Hava Kalitesi Bilgisi için Konumlar

Hava Durumu ve Haritalar uygulaması halihazırda birkaç ülkede hava kalitesi bilgileri sunuyordu, ancak bu özellik artık daha fazla bölgeyi kapsayacak şekilde genişletildi.

Artık Kanada, İtalya, İspanya, Hollanda, Güney Kore ve Fransa’da da hava kalitesini kontrol edebilirsiniz.

3. HomePod’da Birden Çok Zamanlayıcıyı Yönetin

Apple, bozulmamış ses kalitesine odaklanan Siri tabanlı bir akıllı hoparlör olan HomePod’un üretimini durdurdu. Ancak, HomePod için güncellemeler düzenli olarak yayınlanır.

iOS 14.7 ile artık HomePod uygulamasında birden çok zamanlayıcı ayarlayabilir ve aynı anda yönetebilirsiniz.

4. Podcast Güncellemeleri

Podcast’ler uygulaması yakın zamanda büyük bir yeniden tasarım sürecinden geçti, bu nedenle bu yönde pek bir yükseltme yapılmadı. Apple, Podcast kitaplığına, tüm programları veya yalnızca izlediğiniz programları görüntülemeyi seçmenize olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi.

5. Apple Kartlarını Birleştirme

Apple Card Family Sharing, iOS 14.6 ile duyuruldu ve birden fazla aile üyesinin bir Apple Card’ı paylaşmasına izin verdi. Ancak şimdiye kadar iki Apple Kartını birleştiremezsiniz.

iOS 14.7 ile iki Apple Kartını bir araya getirebilir ve Apple Cüzdan uygulaması aracılığıyla tek bir ortak hesap oluşturabilirsiniz. Birleştirilmiş hesapta daha yüksek bir paylaşılan kredi limitiniz olacak.

6. Hata Düzeltmeleri

iPhone 11 sahiplerinin çoğunun karşılaştığı bir sorun, yeniden başlattıktan sonra kaybolan pil servis mesajıydı. Yeni güncellemede bu sorun giderilmiştir.

Hata düzeltmeleri söz konusu olduğunda Apple Music de döngüde tutuldu, çünkü birkaç sorunlu özellik kabul edildi ve düzeltildi.

Apple’ın Küçük Yazılım Yükseltmesi

iOS 14.7, öncekilere, özellikle iOS 14.5’e kıyasla küçük güncellemeler gördü. Ancak MagSafe desteği güncellemesi manşetlere çıktı ve iOS 14.7’nin en önemli özelliği oldu.

Bunun dışında, iOS 14.7 ayrıca iki Apple kartının birleştirilmesine, Podcast’ler ve Hava Durumu uygulamasına ek özellikler ve HomePod için bir zamanlayıcı ayar seçeneği sunar.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %