Apple

Apple iOS 14.6 Beta 2 Güncellemesi Yayınladı

Bugün Apple, geliştiricilere test amacıyla iOS 14.6, tvOS 14.6 ve watchOS 7.5 beta 6’yı piyasaya sürmeyi uygun gördü. Yeni yapı, Apple’ın geliştiricilere ilk betayı yayınlamasından bir hafta sonra geliyor. Bir geliştiriciyseniz uyumlu cihazınızın en son sürümünü Apple Geliştirici Merkezi’nden indirebilirsiniz. 

iOS 14.5, uzun süreli beta testini yinelemede toplam 8 beta ile tamamladı. Ancak kimse bu kadar uzun süre önemli olmayan bir güncellemeyi test etmek istemez. Umarım bu sefer Apple bizi çok fazla betayla şaşırtmaz. İOS 14.5’in aksine iOS 14.6, birkaç değişiklikle küçük bir güncellemeyle başladı. Ve iOS 14.6 Beta 2 aynı zamanda büyük bir değişiklik içermeyen küçük bir hata düzeltme güncellemesi aldı.

Apple, Cuma günü iOS 14.6 Beta 2 ve iPadOS 14.6 Beta 2 ile birlikte tvOS 14.6 Beta 2, HomePos 14.6 Beta 2 ve watchOS 7.5 Beta 2 güncellemelerini de yayınladı. Hem iOS 14.6 hem de iPadOS 14.6 Beta 2, 18F5055b yapı numaralı geliştiriciler ve genel beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Yalnızca birkaç küçük değişiklik ve hata düzeltmesi içeren küçük bir beta güncellemesidir.

iOS 14.6 Beta 2 – Yenilikler

İkinci beta sürümünde, artık iPhone ile eşleştirdiğimiz herhangi bir AirTag için simge olarak bir emoji ayarlama seçeneğimiz var. AirTag’e bir ad atadıktan hemen sonra AirTag kurulum sürecinde soracaktır.

Apple ayrıca Podcast uygulamasına Aboneliği Yönet’i ekledi. Profilinizin altında bulacaksınız, profil simgenize tıklayın ve Aboneliği Yönet en üstte olacaktır.

Apple ayrıca beta 2 ile kullanıcıların hücresel ağ üzerinden güncelleme yapmasına izin vermeye başladı.

Bu değişikliklerin yanı sıra, bazı hata düzeltmeleri de bulabilirsiniz. Ancak, yeşil ton sorunu hala birçok kullanıcı için var gibi görünüyor. Bu güncellemede sizin için düzeltilebilir veya düzeltilmeyebilir.

İOS 14.6 Beta 2 ve iPadOS 14.6 Beta 2’yi indirin

İkinci iOS 14.6 beta ve iPadOS 14.6 beta, desteklenen iPhone ve iPad’lere sahip geliştiriciler ve genel beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Ayarlar> Yazılım Güncelleme’ye giderek manuel olarak kontrol edebileceğiniz doğrudan kullanıma sunulacaktır. İkinci beta güncellemesini göreceksiniz, en son güncellemeyi almak için İndir ve Kur’a tıklayın.

İOS 14.5 veya iOS 14.4.2 kullanan herkese açık kullanıcılar için aynı değildir. Beta güncellemesini iPhone’larında veya iPad’lerinde almak için önce beta profilini yüklemeleri gerekir. Güncellemeyi IPSW ile manuel olarak yükleyebilmenize rağmen, beta profilini yüklemek kolaydır ve ayrıca Yazılım Güncelleme altında daha fazla beta güncellemesi alacaksınız. Yani yeni beta güncellemelerini denemek istiyorsanız bu adımlarla beta profilini kurabilirsiniz.

İOS 14.6 Beta Profili ve iPadOS 14.6 Beta Profilini yükleyin

  1. Apple Beta Yazılım programı sitesine gidiniz.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap’a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 14 veya iPadOS 14 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin seçeneğine tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki sayfadan bir profil kurmanız gerekiyor. Bunun için Profiline tıklayın.
  6. Profili yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 14.6 beta 2’yi yüklemeye hazırsınız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %