AndroidApple

Android ve iPhone için En İyi 8 Ücretsiz Hava Durumu Uygulaması

1. The Weather Channel

Weather Channel, piyasadaki en kapsamlı hava durumu uygulamalarından biridir. Ayrıntılı radar haritaları, son dakika hava olayları hakkında canlı güncellemeler ve şiddetli hava koşulları için anlık bildirimler içerir.

Fırtına izleri ve hava durumu grafikleri dahil olmak üzere çeşitli görünümlerde koşulları görmek için bir “Radar” bölümü bulabilirsiniz. Uygulamanın öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:

  1. Mevcut koşullar: Ana ekranda yağmur miktarı, kirleticiler, UV indeksi, bulut örtüsü ve sıcaklık ve nem seviyeleri gibi mevcut koşulları görüntüleyebilirsiniz.
  2. Tahminler: Ayrıntılı saatlik ve günlük tahminler (on beş güne kadar).
  3. Mevsimsel Merkez: Kuru cilt indeksi, şemsiye indeksi, soğuk indeksi ve daha fazlası hakkında çeşitli bilgi türlerini gösteren bir panel.
  4. Şiddetli hava durumu uyarıları: Bu özelliği konumunuz için ayarlamak için arama çubuğundaki zil simgesine dokunun ve bildirim ayarlarınızı özelleştirin.
  5. Sağlık önerileri, hava kirliliği ve alerjiler hakkında bilgiler (polen vb.)
  6. Gün doğumu ve gün batımı saatleri.
  7. Kirlilik seviyeleri ile hava kalitesi indeksi (AQI).
  8. Gerçek zamanlı radar haritaları (24 saatlik gelecek radarı, Sürüş Zorluk indeksi, yağış seviyelerindeki değişiklikler).

Ücretsiz sürüm zaten birçok özellik ile birlikte geliyor. Ancak tamamen reklamsız bir deneyim için aylık veya yıllık abonelik için kaydolmanız gerekir. Ne olursa olsun, ister iPhone ister Android kullanıcısı olun, alabileceğiniz en iyi hava durumu uygulamalarından biridir.

İndir: Android için Hava Durumu Kanalı | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

2. Windy

Windy, muhteşem bir arayüze, kişiselleştirmeye izin veren bir dizi ayara ve doğru haritalara sahip tam özellikli bir uygulamadır. Bir seyahat planlıyorsanız, uygulama size 7/24 ayrıntılı, en güncel yerel tahminleri, hava koşullarını ve radar haritalarını tek bir yerde sunar.

NOAA ve ECMWF, CAPE indeksi, uydu ve Doppler radarları ve 51 hava durumu haritası dahil olmak üzere son derece gelişmiş tahmin modellerini kullanarak dünya genelindeki konumlar için doğru tahminler sunar.

Meteogram ve airgram özellikleri ile yerel hava koşullarınızı bir bakışta görebilirsiniz. Bu, ayrıntılı yağış, rüzgar hızı ve yönü, barometrik basınç, çiy noktası sıcaklıkları ve daha fazlasını tek bir yerde sağlayan etkileşimli radar haritaları biçiminde gelir. Doğru okumalar için bu hava durumu uygulamalarıyla birlikte dijital rüzgar hız ölçerleri de kullanabilirsiniz.

Kendinizi seyahat rutininizin bir parçası olarak çeşitli konumlarda (havaalanları gibi) hava durumunu takip etmek istiyor veya farklı yerlerdeki rüzgar hızlarını öğrenmekten hoşlanan bir açık hava sporu meraklısıysanız, o zaman bu en iyi ücretsiz hava durumu olabilir. almak için uygulama.

Ücretsiz sürüm, standart hava durumu verileri sağlar. Son derece doğru, yüksek çözünürlüklü radar haritalarına reklamsız bir deneyimle erişmek için premium abonelik için kaydolabilirsiniz.

İndir:Android | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

3. IQAir AirVisual

Air Visual uygulamasıyla, çevrenizdeki hava kalitesinin nasıl olduğunu görebilir ve dünya genelinde istediğiniz konumlar için haftalık tahminler alabilirsiniz.

AirIQ tarafından desteklenen uygulama, hava kalitesini ölçmek ve tahmin etmek için benzersiz bir araçtır. Bir kişinin iç veya dış hava kalitesini izlemenin ötesine geçer; şehir/ülke seviyesi emisyonları, 24 saatlik bir süre boyunca okunması kolay bir partikül madde tablosu ve kaynaklar gibi yararlı özellikler sunarak sizi bir adım daha ileri götürür. Kendinizi artan kirlilik seviyelerinden korumak için.

Uydu görüntüleri ile birlikte devlet kurumlarından gelen verileri kullanır. Uygulama ayrıca saat bazında ortalama hava kalitesi endeksini gösterir ve PM 2.5’e maruz kalmayı azaltmak için faydalı öneriler içerir. Hatta uygulama içinde hava kalitesi monitörleri satın alabilirsiniz.

Bir konum eklediğinizde, uygulama konumunuz için bir hava kalitesi endeksi tahmini görüntüler. Ayrıca atmosferdeki yüksek partikül madde seviyeleri için uyarılar ayarlayabilirsiniz.

İndirin: Android için IQAir AirVisual | iOS (Ücretsiz)

4. Carrot Weather

Carrot Weather, geleneksel bir hava durumu uygulamasının tüm özelliklerine ek olarak birkaç ekstraya sahiptir. Kişiselleştirilmiş bir hava durumu tahmini oluşturmak için kullanıcının kişiliğini, konumunu ve tercihlerini dikkate alır. Eşsiz, kuru ve alaycı mizahıyla (ve ses efektleriyle!), Carrot Weather, bilgilerini gönülsüz bir şekilde sunar.

Ayrıntılı saatlik tahminleri görebilirsiniz ve uygulamanın arayüzü şık ve minimalisttir, sizi çok fazla seçenekle boğmadan daha fazla ayrıntı ve seçenek sunar. Bu, en iyi ücretsiz hava durumu uygulamalarından biri olmasına rağmen, reklamları kaldırmak, widget’ları etkinleştirmek ve birkaç on yıl öncesine ait hava durumu verilerini görüntülemek için premium bir yükseltme sunar.

İndir: Android için Havuç Hava Durumu | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

5. WeatherBug

WeatherBug, sizi hava durumu görüntüleri, kayıtları ve daha fazlasıyla en son hava durumu hakkında bilgilendirmek için animasyonu, birinci sınıf özellikleri ve büyük bir topluluğu birleştiren bir uygulamadır. Uygulamanın arka planı, herhangi bir zamanda bulunduğunuz yerdeki hava koşullarını yansıtır.

Ana ekranda mevcut koşulları, saatlik tahminleri, çok günlük tahminleri ve daha fazlasını görüntüleyen birkaç sekme bulunur. Hava durumu uyarılarınızı belirli bölgelere göre özelleştirebilir ve karanlık ve aydınlık modlar gibi farklı görsel modlar ayarlayabilirsiniz.

Konumunuzun ve yakındaki alanların daha ayrıntılı bir haritası için Haritalar sekmesine gidebilirsiniz. Ayrıca sıcaklıkları, rüzgar hızlarını, yağış/kar olasılığını, nem seviyelerini ve daha fazlasını gösteren on günlük bir tahmin de var.

Uygulama, fırtınalar, sıcaklık, yağış ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi almak için çeşitli özelleştirme katmanları eklemenize olanak tanır. Ayrıca, bölgenizin yakınında bir fırtına veya yıldırım düştüğünde sizi bilgilendirmek için hava durumu uyarıları ayarlayabilirsiniz.

İndirin : Android | iOS (Ücretsiz)

6. Weather Underground

Bu kullanımı kolay hava durumu uygulaması, değerli özelliklerle dolu şık bir arayüze sahiptir. Mevcut koşulları, saatlik tahminleri, çok günlük tahminleri ve daha fazlasını görüntüler.

7. AccuWeather

AccuWeather uygulaması, en doğru, hiper yerel hava durumu tahminleri ve haberleri için tek durak kaynağınızdır. Uygulama, saatlik, günlük ve haftalık tahminler ile en güncel radar ve uydu haritaları sağlar.

AccuWeather, en doğru ve anlayışlı mevcut koşullara, özelleştirilmiş uyarılara ve kişisel görüşlere kolay erişim sağlar. “Real Feel” ve “Real Shade” gibi tescilli tahmin modelleri, günün herhangi bir saatinde nasıl bir his olduğunu bilmenizi sağlar.

Çok sayıda etkileşimli radar haritası ve etkileyici miktarda hava durumu verisi ile önemli hava durumu bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Radar görüntülerinin yanı sıra, su buharının uydu görüntülerinden rüzgar esintilerine ve gelecek hafta için yağış görünümüne kadar kişiselleştirilmiş katmanlar da ekleyebilirsiniz.

İndirin: Android için AccuWeather | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %