Android

Android Uygulama Aboneliği İptal Etme

Uygulama aboneliklerine zaman içinde oldukça fazla para harcayabilirsiniz. Hala hangisini kullandığınızı ve hangilerini iptal etmeniz gerektiğini ara sıra kontrol etmeye değer. Bir uygulamayı kaldırmanın aboneliğinizi iptal etmeyeceğini bilmek de önemlidir.

Bunun yerine, sizi aylık veya yıllık ücretler ödemekten kurtarmak için bu abonelikten çıkma düğmesine basmanız gerekir. Bununla, belirli ücretleri ödemekten kendinizi kurtarırken, uygulamaların keyfini çıkarmaya ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, bunun dezavantajı, premium bir hesabınız olduğu gibi uygulamanın keyfini çıkaramayacak olmanızdır.

Artık kullanmadığınız uygulamalar için hala ödeme yapıyorsanız, Android’de bu uygulamalardan nasıl çıkacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Android Telefonda Tüm Uygulama Abonelikleri Nasıl Bulunur?

Abonelik uygulamaları genellikle ücretsiz deneme sürümlerine sahiptir. Ancak, çoğu bir ödeme yöntemi ve kart bilgilerinize ihtiyaç duyar, bu da bazı premium özelliklerini yükseltmek ve kilidini açmak istiyorsanız belirli ücretleri toplamalarını kolaylaştırır.

Bir süredir izlemediğinizde abonelikleri otomatik olarak sonlandıran Netflix’in aksine, henüz iptal etmediyseniz, bazı uygulamalar deneme bittikten sonra hesabınızı otomatik olarak yükseltir – bu büyük bir sorundur.

Neyse ki, bir Android telefonda tüm uygulama aboneliklerini bulmak çocuk oyuncağı. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Google’a tıklayın.
  3. Eriştikten sonra, Google Hesabınızı Yönetin’i arayın ve üzerine dokunun.
  4. Açılış sayfasının üst kısmındaki Ödemeler ve abonelikler’e dokunun. Bu yol ile, farklı seçenekler gibi görecek alımlarını yönetmerezervasyon yönetme ve abonelikleri yönetme.

Ayrıca, teslimatı takip etme , Rezervasyonu iptal etme ve Aboneliği yenileme gibi belirli şeyleri yapabileceğiniz her bir seçilen uygulama hakkında daha fazla ayrıntı görebilirsiniz . Bilgi’yi seçerek her bir uygulama için geri kalan bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Uygulama Aboneliğini İptal Etme

Bazı uygulama aboneliklerini iptal etmeye hazır mısınız ? Listenizi tamamlayın ve hangi aboneliği iptal etmek istediğinize karar verin. Günlük yaşamınız için veya şu an için Android telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaların aboneliğinden çıkmayı seçmek daha iyidir. Uygulamaların özelliklerine ve hizmetlerine ihtiyacınız olursa her zaman tekrar abone olabilirsiniz.

Bunun olmasını önlemek için, bir uygulama aboneliğinden nasıl çıkılacağına ilişkin şu hızlı ve kolay adımları izleyin:

  1. Başlamak için Google Play Store‘u açın.
  2. Aboneliği iptal edilecek uygulamaların bağlı olduğu Google Hesabınızda oturum açıp açmadığınızı kontrol edin.
  3. Ekranın sol üst köşesinde bulunan Menüye tıklayın .
  4. Oradan, kenar çubuğunda Abonelikleri görebilirsiniz, bu yüzden buna dokunun. Uygulamanın bilgileri için yeni bir sayfa yükleyecektir.
  5. Arayın Aboneliği İptal et Dokunduğunuzda, Google kimlik bilgilerinizi girmeniz gereken yeni bir sayfa yüklenecektir. Hepsi bu kadar

Ödeme yaptıktan sonra bir uygulamadan aboneliği iptal etmek erişiminizi kaybetmez. Ücretli sürenin sonuna kadar uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu nedenle, bir yıllık abonelik için ödeme yaptıysanız ve yılın ortasında aboneliğinizi iptal ettiyseniz, ücretli abonelik yılını tamamlayana kadar hala erişime sahipsiniz. Bunu yaptığınızda, uygulamanız yenileme için sizden ücret almayacaktır.

Abonelik için Otomatik Yenilemeyi Kapatma

Google Play Store’da yenileme tarihleri ​​dahil olmak üzere uygulama aboneliklerinizin durumunu ve bilgilerini her zaman kontrol edebilirsiniz. Yukarıdaki abonelikten nasıl çıkacağınızla ilgili talimatlarda olduğu gibi, abonelikler için otomatik yenilemeyi kapatmak istediğiniz uygulamaların aboneliğini iptal et seçeneğine dokunabilirsiniz.

Ayrıca, ödeme yöntemlerini değiştirmek, abonelikler için geri ödeme yapmak, abonelikleri duraklatmak ve duraklatılmış bir abonelikten yeniden başlamak gibi bir dizi etkinlik de yapabilirsiniz.

Android Telefonunuzdaki Diğer Abonelikleri Yönetin

Abonelikleri takip etmekte zorlanıyorsanız, kredi kartı ekstrelerinize de bakabilir ve masrafların nereden geldiğini görebilirsiniz. Kolay ve rahat takip için uygulama aboneliklerinizin senkronize edilmiş bir listesine sahip olmak sizin için idealdir.

Çoğu zaman Google Play Store’dan bir uygulama satın alırken analiz edin ve dikkatlice düşünün, çünkü çoğu zaman geri ödeme süreci başınızı ağrıtabilir. Kişisel olarak tamamen kullanabileceğiniz veya paylaşabileceğiniz en iyi uygulamayı seçin. Bunu yaparak, Android telefonunuzun depolama alanını da en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Abonelikleri iptal etmek, tasarruf etmenin kolay bir yoludur. Ancak yine de bazı uygulamalara ve hizmetlere ihtiyacınız varsa, daha düşük bir ücret karşılığında grup veya aile planları sunup sunmadıklarına bakın.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %