Android

Android TV, Son Güncellemeyle Büyük Bir Arayüz Revizyonuna Gidiyor

Google geçen hafta Android TV arayüzü için yeni bir görünüm kazandıran büyük bir güncelleme duyurdu. Güncelleme artık uygun cihazlara yaygın bir şekilde sunuluyor. Yeni kullanıcı arayüzü, Ekim 2020’de piyasaya sürülen en son Chromecast’teki şirketin Google TV platformunun görünümünü ve verdiği hissi büyük ölçüde andırıyor.

Güncellenen Android TV arayüzünün üst kısmında üç yeni sekme bulunuyor: Ana Sayfa, Keşfet ve Uygulamalar. Sesli arama ve Asistan menüsü hala sol üst köşede, ancak büyük boyutlu simgelere sahip kenar çubuğu tamamen kayboldu ve üstteki minimalist sekmelerle değiştirildi.

Yeni Ana Sayfa sekmesi, tüm favori uygulamalarınızı ve kanallarınızı hızlı erişim için tek bir yerde bir araya getiriyor. Hala aşina olduğunuz eski ana ekrana benziyor. Uygulamalar sekmesi, beklediğiniz gibi, size yüklenen uygulamaların hepsi göreceksiniz yerdir.

Burada “Google’da trend olanlara ek olarak izlediklerinize ve sizi ilgilendiren şeylere göre kişiselleştirilmiş önerileri” bulacaksınız. Şirkete göre bu sekme, uygulamalarınız ve abonelikleriniz genelinde film, şov ve canlı TV önerilerini bir araya getiriyor. 

Deneyimsiz olanlar için Google TV, şirketin yeni akıllı TV kullanıcı arayüzüdür. Hala Android TV’ye dayanıyor ancak biraz modern bir görünüme ve havaya sahip. Android TV için en son güncelleme artık bu görünümü ve hissi eski platforma da getiriyor.

Daha yeni Chromecast akış çubukları ve birkaç Sony ve TCL TV zaten Google TV‘yi kullanıyor. İleride bu kullanıcı arayüzünü muhtemelen daha fazla cihaz kullanacaktır. Bu nedenle, biraz farklı bir kullanıcı arayüzüne sahip iki benzer ürün olan Google TV ve Android TV’nin yan yana var olmaya devam etmesi biraz kafa karıştırıcı.Sponsorlu Video

Android TV için daha yeni arayüz artık yaygın olarak kullanıma sunuluyor

Google, Android TV için en son arayüz güncellemesini bu ayın başlarında uygun cihazlara sunmaya başladı. Şirket söz konusu yeni arayüzü ilk olarak ABD, Avustralya, Kanada, Almanya ve Fransa’daki cihazlar sunacak . Ülkemizde ne zaman yayınlanacağı hakkında bilgi şu anda mevcut değil ama bu ülkelerden hemen sonra güncellemeyi alacağız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %