Android

Android Google Asistan Nasıl Aktif Edilir

Android’de Google Asistan Nasıl Etkinleştirilir

Google Asistan, neredeyse tüm Android cihazlarda varsayılan olarak açık olarak geliyor. Cihazınızda etkin olup olmadığını kontrol etmek için Ana Ekran düğmesine uzun basın. Aktifse, asistan sizi dinlemeye başlayacaktır; değilse, ekranınızın alt kısmındaki küçük bir komut istemiyle açmanız istenecektir.

İstem görüntülenmezse Google Asistan ayarlarından şu şekilde açabilirsiniz:

  1. Google uygulamasını başlatın.
  2. Profil resminize dokunun ve Ayarlar’ı seçin.
  3. Google Asistan > Genel’e gidin.
  4. Google Asistan geçişini etkinleştirin.

Açıldığında, Google Asistanınız sorularınızı yanıtlamaya, komutlarınızı takip etmeye ve size alakalı arama sonuçları getirmeye hazırdır. Ana Ekran düğmesine uzun basın ve konuşun. Düğmeler yerine hareketle gezinme kullanıyorsanız, parmağınızı ekranınızın alt köşelerinin her iki yanından ortaya doğru çapraz olarak kaydırın.

Asistan “Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?” diyerek görünmelidir. Bu olduğunda, konuşmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, “Tom Holland kaç yaşında?” gibi şeyler söyleyebilirsiniz. veya “13 Ekim 10:00 için bir hatırlatıcı ayarla” veya “Spotify’da Ferdi Tayfur Bana Sor Oynat”. gibi işlemleri gerçekleştirebilir.

Google Asistan’ın Sesinizi Tanımasını Nasıl Sağlarsınız?

Ana sayfa düğmesine uzun süre basmanın veya hareketleri kullanmanın yanı sıra, Voice Match aracılığıyla sesinizi kullanarak Google Asistan’ı başlatabilir ve “Hey Google” veya “Ok Google” tetikleyici sözcüklerini söyleyerek asistanı uyandırabilirsiniz.

Google Asistan, Voice Match aracılığıyla, genel sonuçların aksine size kişiselleştirilmiş sonuçlar da verir. Ancak bunu denemeye başlamadan önce, asistanı sesinizi tanıması için eğitmeniz gerekir.

Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Google Asistan’ı başlatmak için Ana Ekran düğmesine uzun basın.
  2. “Asistan ayarlarını aç” deyin.
  3. Hey Google ve Voice Match’e dokunun.
  4. Hey Google geçişini etkinleştirin .
  5. Ekrandaki adımları izleyin ve ardından Bitir’e dokunun.

Google Asistanınız sesinizi hâlâ tanıyamıyorsa, daha sonra Hey Google ve Voice Match > Ses modeli > Ses modelini yeniden eğit altında yeniden eğitebilirsiniz. Daha hızlı gezinmek için Google Asistanınıza “Ses eşleştirme ayarlarını aç” veya “Sesimi tanı” da diyebilirsiniz.

Bir ipucu olarak, kulaklığınızın takılı olmadığından veya kulaklığınızın telefonunuza bağlı olmadığından emin olun. Bunun yerine, telefonunuzdaki mikrofonu kullanın ve kulağa net gelmek için fazla çaba harcamadan tetikleyici kelimeleri doğal bir şekilde söyleyin.

Google Asistan İndir

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %