Asus

Android 13 Güncellemesine Uygun Asus Telefonlarının Listesi

Google, Android 13’ü birkaç ay önce Ağustos ayında piyasaya sürdü. Ve o zamandan beri birçok OEM, kararlı Android 13 güncellemesini sunmaya başladı. Şu anda yalnızca bazı bayrak gemilerinde ve bazı yeni telefonlarda kullanılabilir. Ancak zamanla daha fazla telefon için uygun olacaktır.

Asus’tan bahsedecek olursak şirket, halihazırda bazı cihazlarında Android 13 beta sürümünü test ediyor. Ve son zamanlarda şirket, Asus Telefonları için resmi Android 13 yol haritasını açıkladı. Asus telefon kullanıcısıysanız bu liste tam size göre. Burada, Android 13 güncellemesi için uygun olan Asus telefonlarının tam listesini bileceksiniz.

Asus, Android 12 güncellemesini şirketin kendisi tarafından sağlanan planlanan zamanda yayınlama konusunda harika bir iş çıkardı. Android 13 güncellemesi için de aynısı Asus’tan bekleniyor. Resmi yol haritası zaten mevcut olduğundan, Asus Zenfone veya ROG telefonunuzun kararlı Android 13’ü ne zaman alacağını artık öğrenebilirsiniz.

Birkaç ay önce Asus, Zenfone 9 için Android 13 beta programını başlattı. Ve daha sonra beta programı diğer bazı Asus telefonları için de yayına girdi. Asus Zenfone 9, şirketin en yeni amiral gemisi telefonu olduğu için güncellemeyi ilk o alacak. Aynısını aşağıda belirtilen resmi listede de görebilirsiniz. Şimdi desteklenen telefonlar listesine atlamadan önce, Android 13’ün ana özelliklerine hızlıca göz atalım.

Android 13, geliştirilmiş kullanıcı arayüzü, yeni özellikler ve iyileştirilmiş gizlilik ve politika ile birlikte gelir. Yeni özelliklerden bazıları, üçüncü taraf uygulama simgeleri için desteklediğiniz materyali, dans eden oynatma animasyonlu yeni medya kontrolünü, uygulama dili başına , pano geçmişini otomatik silmeyi ve daha fazlasını içerir.

Not: Aşağıda belirtilen liste Asus tarafından açıklanan resmi listedir. Böylece güncellemeyi verilen zaman çizelgesinde bekleyebilirsiniz.

Şimdi Android 13 Güncellemesi almaya hak kazanan Asus telefonların listesine bir göz atalım:

Zenfone Serisi

 • Asus Zenfone 9 (Aralık 2022)
 • Asus Zenfone 8 Flip (Ocak 2023)
 • Asus Zenfone 8 (Ocak 2023)

ROG Telefon Serisi

 • ROG Phone 6D/6D Ultimate (1. Çeyrek, 2023)
 • ROG Phone 6 Pro (1. Çeyrek, 2023)
 • ROG Phone 6 (1. Çeyrek, 2023)
 • ROG Phone 5s Pro (2. Çeyrek, 2023)
 • ROG Phone 5’ler (2. Çeyrek, 2023)
 • ROG Phone 5 Ultimate (2. Çeyrek, 2023)
 • ROG Phone 5 Pro (2. Çeyrek, 2023)
 • ROG Phone 5 (2. Çeyrek, 2023)

Bu, Android 13 destekli Asus telefonlarının resmi listesidir. Liste Asus’tan geliyor ve birçok sosyal medya platformunda paylaşıldı. Listeye göre, Asus premium telefonlarında en az iki büyük güncelleme politikası tutuyor gibi görünüyor. ROG Phone 3 serisi ve Zenfone 7 serisi zaten iki büyük güncelleme aldı, bu yüzden bu ikisi güncellemeyi alamayacak. Ancak Asus’un uygun telefonlar listesine bu ikisini eklemesi durumunda listeyi güncelleyeceğim.

Asus Zenfone 9, kararlı Android 13 güncellemesini Aralık ayında alacak. Bu, diğer şirketlerin şimdiden adım attığı düşünüldüğünde oldukça geç. Diğer Asus telefonlarının 2023’ün ilk yarısına kadar güncellemeyi alması bekleniyor.

Yani bu Asus telefonlar Android 13 yükseltmesini alacak. Devreye alma süresi onaylandı. Hangi telefona sahip olduğunuzu veya kararlı Android 13 güncellemesini ne zaman alacağını bize bildirin.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %