Teknoloji

Android 11 Tabanlı LineageOS 18.1 Çıktı

Popüler Android özel ROM LineageOS’un arkasındaki ekip, Android 11 tabanlı LingeageOS 18.1’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu, Android 11 Aralık Güvenlik yamasında yeniden yayınlanan önemli bir yeni sürümdür.

Yeni bir tabanın yanı sıra, sürüm ayrıca bazı yeni özellikler, güncellenmiş sistem uygulamaları ve diğer geliştirmeleri de beraberinde getiriyor.

Bu, Android 11’e dayanan LineageOS 18.1’in ilk kararlı sürümüdür. Özel ROM’un en son sürümü Android 11’e dayandığından, işletim sisteminin masaya getirdiği tek seferlik izinler gibi tüm yeni özellikleri alırsınız. emoji, yeni bir bildirim paneli ve daha fazlası.

Yeni ve Gelişmiş Sistem Uygulamaları

Güncellemenin bir parçası olarak, LineageOS ekibi birçok sistem uygulamasını güncelledi. Kaydedici uygulaması yeni bir kullanıcı arayüzüyle büyük bir revizyondan geçti, böylece sesli notlarınızı kolayca yönetebilir ve paylaşabilirsiniz. Ayrıca yerden tasarruf etmek için sesli notların kalitesini de değiştirebilirsiniz.

Kullanılmayan AOSP takvim uygulaması, LineageOS ekibinden bazı geliştirmelerle birlikte açık kaynaklı Etar takvim uygulamasıyla değiştirildi. Birlikte verilen müzik uygulaması Eleven, yeni bir kullanıcı arayüzü ile güncellendi ve tüm medya oynatıcılarla iyi çalışıyor. Google’ın Android 11’de yaptığı ilgili iyileştirmeler.

SeedVault adlı yeni bir uygulama, uygulama ve veri yedekleme amacıyla artık ROM ile birlikte geliyor. Bu uygulama, Google hizmetlerine güvenmek zorunda kalmadan telefonunuzun verilerini yedeklemenize izin verir. Hatta isterseniz cihaz verilerinizi harici bir USB sürücüye yedekleyebilirsiniz.

Tüm LineageOS uygulamalarına karanlık mod desteği eklendi. LineageOS kurtarma, kullanımı daha kolay renkli bir kullanıcı arayüzüyle de güncellendi. Hacim paneli, farklı akışların hacmini ayrı ayrı kontrol etmenize olanak tanıyan genişletilebilir bir kullanıcı arayüzü ile de güncellendi.

LineageOS 18.1’in piyasaya sürülmesi, ekibin Şubat ortasından itibaren Android 9 tabanlı LineageOS 16’yı piyasaya sürmeyi bırakacağı anlamına geliyor.

LineageOS 18.1 Uyumlu Cihazlar

LineageOS 18.1’in ilk yapısı 60’ın üzerinde cihaz için mevcuttur. Bu, Essential PH-1, Google Nexus 6, Pixel 2 / XL, LG G2, LG V20, Samsung Galaxy S4 serisi ve daha fazlası gibi popüler Android cihazları içerir.

LineageOS’u kurabilmeniz için Android cihazınız köklü olmalıdır.

 Android cihazınızın LineageOS tarafından desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için LineageOS cihaz wiki sayfasına gidebilirsiniz. Önümüzdeki haftalarda daha fazla cihaz için destek eklenecektir. Özel ROM’un en son sürümünü LineageOS indirme sayfasından indirebilirsiniz.

Artık OEM tarafından desteklenmeyen özellikle eski bir Android cihazınız varsa, Android’in en son sürümünün keyfini çıkarmak için LineageOS’u bu cihaza yükleyebilirsiniz

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %