Teknoloji

Acer Dünyanın İlk 17 İnçlik Chromebook’unu Tanıttı

Acer, Next @ Acer etkinliği sırasında dünyanın ilk 17 inç ekrana sahip Chromebook’u da dahil olmak üzere dört yeni Chromebook’u ortaya çıkardı. Dört model arasında, Acer Chromebook 317 ve Chromebook Spin 713 Haziran ayında piyasaya sürülecek. Acer Chromebook 314 ve Chromebook 514 sırasıyla Temmuz ve Ekim aylarında piyasaya çıkacak.

Acer Chromebook 317 17,3 İnç Ekranla Geliyor

Cision PR Newswire’daki bir basın açıklamasında Acer, Chromebook 317’nin çoklu görev ve görüntü netliğine yardımcı olmak için 17.3 inç FHD ekrana sahip olacağını belirtti. Ekran, dar çerçeveler ve parlama önleyici kaplama ile çevrilidir.

Geniş ekran ve web kamerası, sık sık video görüşmelerine girmesi gereken uzaktan çalışanlara yöneliktir. Ek olarak, kullanıcılar ihtiyaçlarına daha iyi uyacak bir dokunmatik ekran modeli de seçebilirler.

Büyük boyutu nedeniyle, Acer Chromebook 317’nin klavyesi özel bir sayısal tuş takımıyla birlikte gelir. Klavyenin isteğe bağlı arka aydınlatması da vardır. Klavyeyi çevreleyen iki yukarı bakan hoparlördür.

https://youtu.be/Uazf08FLQqA

Acer Chromebook 317 şirketin en büyük teklifi olsa da, en güçlü olmaktan çok uzak. Kapağının altında, dizüstü bilgisayarın varyantları, Intel Celeron İşlemcilerini Intel Pentium için de bir seçenekle donatıyor. Bu, 8 GB’a kadar çift kanallı LPDDR4X SDRAM ve Intel UHD Graphics ile tamamlanmaktadır.

Depolamaya gelince, kullanıcılar 128 GB’a kadar eMMC belleği tercih edebilir. Acer Chromebook 2,35 KG ağırlığındadır ve 10 saate kadar pil ömrü sunar.

Acer Chromebook Spin 713, Intel Evo Sertifikalıdır

Bir başka sektörde bir ilk olan Acer Chromebook 713 ve Acer Chromebook Enterprise Spin 713, “dünyanın ilk Intel® Evo™ platformu doğrulanmış Chromebook’ları”dır. Bu, dizüstü bilgisayarların hızı ve Thunderbolt 4 desteğini garanti ettiği anlamına gelir.

Her iki dizüstü bilgisayar, 699 $ fiyat etiketini haklı çıkarmak için askeri sınıf bir alüminyum kasa ile birleştirilmiş birinci sınıf bir tasarıma sahiptir.

Acer Chromebook Spin 713 ayrıca Thunderbolt 4 destekli iki USB Type-C bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Bağlantı noktaları güç dağıtımı, veri aktarımı ve video ve ses beslemelerini harici ekranlara iletmek için kullanılabilir.

Ayrıca Acer, kullanıcılara parmak izi okuyucu seçeneği de sunmuştur.

Ekran bölümünde, Acer Chromebook Spin 713,% 18 daha fazla dikey ekran alanı sunan 2256×1504 çözünürlüğe sahip 13,5 inç ekrana sahiptir. Dizüstü bilgisayar ayrıca daha iyi ses deneyimi için DTS Audio ve yerleşik bir akıllı amplifikatör ile birlikte gelir.

Amiral gemisi cihazı olan Acer, Chromebook Spin 713’ü Intel Core i7 İşlemci, 16 GB RAM ve 256 GB depolama ile donattı.

Chromebook Spin 713 ve Chromebook 317’ye ek olarak Acer, iki adet 14 inç Chromebook, Chromebook 514 ve Chromebook 314’ü piyasaya sürdü.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %