Samsung

Gorilla Glass DX, DX+ Duyuruldu

Corning’in Gorilla Glass’ı, kırılmaya karşı korumayı ve çizilmeye karşı direnci artırmak için birkaç yılda bir gelen yeni sürümlerle, akıllı telefonunuzun ön ve arka cam kısımlarını yıllarca korumuştur. Ancak Corning artık telefonunuzun kamera lens kapaklarını korumak istiyor. Akıllı telefonlarda kamera lens kapaklarının çizilmesini önlemek için iki yeni cam kompozit malzeme olan Gorilla Glass DX ve Gorilla Glass DX+ duyurdu.

Yeni kompozit cam malzeme, üstün görüntüleme performansı için yüzde 98 ışık yakalama sağlarken, çizilme direncini ve dayanıklılığı artırır. Corning, bu seri için tüm teknolojik gelişmelerini giyilebilir cihazlarda kullanılan cam kompozitten ödünç aldı. Samsung, bu Gorilla Glass DX serisi kompozit malzemeyi piyasaya süren ilk şirket olacak.

Gorilla Glass DX, DX+ duyuruldu

Corning’in Gorilla Glass DX serisi kompozitleri getirmesinin nedeni, telefonunuzdaki lens yüzey alanı arttırılmış kamera lens kapaklarını korumaktır.

Corning Gorilla Glass Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jaymin Amin, “Yansıma önleyici kaplamalar, ışık yakalamayı iyileştirmek için geleneksel kameralarda uzun süredir kullanılmaktadır” dedi. “Ancak, bu kaplamaların kolayca çizilme eğilimi var ve bu da görüntü kalitesini olumsuz etkiliyor. Corning’in Gorilla Glass kompozitleri, geleneksel kaplamalara kıyasla yalnızca gelişmiş çizilme direncine ve dayanıklılığa sahip mobil cihaz kamera lens kapakları sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bu cihazlar için gereken gelişmiş optik performansı da sağlıyor.”

Amin, “Kamera lens kapakları için ideal çözümü tasarladık” dedi. “Kamera lensi için ışığın yüzde 98’ini yakalayan cam kompozitlerimiz, kamera tasarımının tüm kapasitesini artırıyor ve yüksek kaliteli görüntüler ve videolar oluşturmaya yardımcı oluyor. Gorilla Glass DX ürünlerimiz, nihai tüketici deneyimi için endüstrinin en iyi optik performans ve koruma kombinasyonunu sunuyor” diye ekliyor.

Samsung’un yaklaşan Galaxy Z serisi lansmanlarında, yani Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3’te Gorilla Glass DX ürünlerini kullanması bekleniyor. Bununla birlikte, ne Samsung ne de Corning bu telefonların adını henüz doğrulamadı.

Ekran koruması tarafında, Corning’in Gorilla Glass Victus’u, en iyi kırılma koruması ve geliştirilmiş çizilme direnci ile akıllı telefonlar için hala en güçlü cam malzemedir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %