AndroidApple

2021 Yılında Çıkacak Android ve iOS Oyunları

Mobil oyunlar, kompakt akıllı telefonlar ve Play Store ve App Store’da bulunan tonlarca üst düzey oyun nedeniyle bu günlerde daha popüler. Ve birçok oyun sürekli olarak mağazalarda yayınlanıyor. PUBG mobil’in piyasaya sürülmesinden bu yana, Mobil oyun endüstrisi asla düşmeyecek büyük bir yükseliş aldı. Cep telefonlarında oyun oynamayı seviyorsanız doğru yerdesiniz. Burada 2021 ve 2022’de çıkacak en iyi 9 Android oyununu öğreneceksiniz.

Mobil cihazlarda oyun oynamak, eski günlere kıyasla çok gelişti. Temple Run, Subway Surfers, Candy Crush ve benzeri oyunların uygulama mağazalarına hakim olduğu günler geride kaldı. O zamanlar karşılaştığınız herkes kesinlikle bu oyunları oynamıştır. Yeterince adil, mobil cihazlar için çok sayıda büyük oyun yoktu ve cihazlar bile şu anda sahip olduğumuz kadar güçlü değildi. Yeni cihazların, ona fırlattığınız herhangi bir mobil oyunu idare edecek kadar güçlü olmasıyla, cihazın yeteneklerinden yararlanan birçok oyun mevcuttur.

Kalması gereken ve bazıları kaybolan birçok oyun var. Bu oyunların başarılı veya başarısız olmasının birçok nedeni var. Oyun, hikaye, kontroller, görseller ve hatta bazen düpedüz sinir bozucu olan hatalar olabilir. Her neyse, 2021 ile birlikte, yakında Android için Google Play Store’da gelecek 10 oyunu ele alacağız.

Yaklaşan En İyi Android ve iOS Oyunları 2021

1. Apex Legends Mobile

Apex Legends, PC, Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch’te oynanabilen popüler bir battle royale oyunudur. Oyun şimdi mobil platforma doğru ilerliyor ve oyuna her zamankinden daha fazla oyuncu katması bekleniyor. Oyunun beta testi Hindistan ve Filipinler’deki oyuncular için Android’de başladı.

Oyunun bu yıla kadar küresel olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor ve ayrıca oyunun bir iOS sürümünü de görecek. Bu bir mobil oyun olduğu için PC ve Konsol oyuncuları ile çapraz oynayamayacağınızı unutmayın. Oyunun mobil versiyonu kendi savaş geçiş sistemine, ödüllere ve haftalık turnuvalara sahiptir. Oyun Respawn tarafından geliştiriliyor. Dilerseniz ön kayıt Google Play Store’dan edebilirsiniz.

2. Battlefield Mobile

Popüler savaş oyunu Battlefield şimdi genişliyor ve mobil platformun kendi Battlefield oyununu alması bekleniyor. Oyun gelecek Battlefield 6’dan tamamen farklı olacak ve tamamen bağımsız bir oyun olacak. Elbette Battlefield serisinde her zaman iyi oyunlar oldu ve mobil versiyonun olabildiğince iyi olmasını bekleyebiliriz.

Oyun, Industrial Toys tarafından geliştiriliyor ve tahmini 2022 lansmanı için test dönemine başlaması bekleniyor. Oyun hem cep telefonlarında hem de tabletlerde oynanabilecek. Mobil oyun hakkında daha fazla bilgi Dice oyunları tarafından henüz açıklanmadı.

3. Just Cause: Mobil

Şimdi 2021’de çıkacak olan Android oyunu Just Cause oyunumuz var. Her zaman popüler olan Just Cause serisi şimdi mobil platforma taşınıyor. Fragman tarafından değerlendirilen oyun, her zamanki Just Cause evreninde geçiyor gibi görünüyor. Oyun, tek oyunculu modların yanı sıra çok oyunculu kooperatif modları da içerecek.

Oyunda oyuncular oyun içindeki araçları ve hatta helikopterleri de kullanabilecekler. Bu harika bir aksiyon nişancı oyunu olacak ve umarım başarılı olacaktır. Her neyse, oyun ücretsiz oynanacak ve bu yıl Android ve iOS’a gelmesi bekleniyor. Oyun, Square Enix tarafından yönetilen yeni bir ekip tarafından geliştiriliyor. Ve evet, oyun içi öğeler satın almak istiyorsanız, bunu oyun içi satın alımlarla yapabilirsiniz.

4. Call of Duty: Warzone – Mobil

Call of Duty Mobile tam bir hit oldu. Hala çok sayıda oyuncu tarafından beğeniliyor. Tabii ki oyunun başarısı, çeşitli özelliklere sahip neredeyse birçok cihazda çalışabilmesiydi. Şimdiye kadar oyunun ne zaman piyasaya sürüleceğine dair pek bir şey yok, ancak geliştirilmekte olan oyun hakkında yeterince ipucu var.

Artık Warzone Mobile için resmi bir subreddit’in yanı sıra Warzone Mobile’ın kendisi hakkında ipucu veriyor gibi görünen birçok iş ilanı olduğuna bakın. PC versiyonundaki oyunun boyutuna baktığımızda, mobil cihazlarda makul bir boyuta sahip olmasını beklemeliyiz ve ayrıca oyunun COD: Mobile gibi çeşitli cihazlarda oynanabilecek kadar optimize edilmiş olması gerekir. Activision’ın mobil oyuncular için neler sakladığını bekleyelim ve görelim.

5. Battlegrounds Mobile Hindistan

PUBG India Mobile olmadan Android 2021 için en iyi gelecek oyunların listesi eksik. PUBG, Hindistan’a özel yepyeni bir oyun olan ‘Battlegrounds Mobile India’ ile geri dönüş yapıyor. Oyunun önümüzdeki aylarda bir yerlerde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Oyun, orijinal PUBG oyununa benzeyecek, ancak daha çok Hintli izleyicilere göre uyarlanacak. Bunun dışında, oyun için belirlenmiş birçok yönerge var ve oyuncuların Hindistan’daki diğer oyuncularla eşleşmesine de izin verecek. Oyun 18 Mayıs 2021’den itibaren ön kayıtları kabul ediyor.

6. League of Legends: Wild Rift

Ardından, 2021 ve 2022’de çıkacak en iyi Android oyunları listemizde League of Legends var. League of Legends, PC’de popüler bir MOBA oyunudur ve şimdi mobil platforma doğru yol almıştır. Yine de 5 × 5 MOBA aksiyonunda oynayabileceksiniz. Evet, oyun, uygulama içi satın alımlarla oynamak ücretsizdir.

Summons Rift artık Wild Rift olarak biliniyor. Oyun kontrolleri, mobil cihazlarda kolayca oynanabilmesi için biraz değiştirildi. Beta testi şimdiden Asya ve Avrupa’da yayında. Oyun şu anda Kuzey Amerika’da test ediliyor ve herkesin oynaması için dünya çapında mevcut olacak. Ancak, Google Play Store’da oyuna ön kayıt yaptırabilirsiniz.

7. Bitkiler Zombilere Karşı 3

Plant vs Zombies 3, 2021’de Android için piyasaya çıkacak, yumuşak lansmanını yeni tamamlayan ve bu yıl tam sürüm için hazırlanıyor. Oyun aynı ve orijinal oyun havasına sahip, ancak bu sefer tam 3D grafiklerle.

Oyunun 2D çağı nihayet sona erdi. Örneğin, daha yeni ve daha iyi oynanış ve stratejilerle, düşmanları uzaklaştırmak için Sunflower’ı bahçenize yerleştirmek zorunda kalmayacaksınız. Ayçiçeğinin daha fazla rolü olacak ve genişleyecektir. Ve evet, yeni Plants vs Zombies oyunu manzara yerine portre modunda olacak. Oyun, Filipinler’de canlı olarak yapılan küçük lansmanlarla küresel lansman için hazırlanıyor.

8. Diablo: Ölümsüz

Diablo ayrıca PC’deki oyunları sayesinde popülerlik kazanan oyunlardan biridir. Aynı zamanda 2021’de Android’de çıkacak bir oyun. Oyunun mobil versiyonu tamamen yeni bir oyun ve hiçbir PC oyunundan bir bağlantı noktası olmayacak.

Oyun Diablo II ve Diablo III arasında geçiyor. Sınıf olarak Barbar, Keşiş, Büyücü, Haçlı, Şeytan Avcısı ve Necromancer arasından seçim yaparsınız. Oyun 2018’de duyuruldu ve zaten Play Store’da listeleniyor. Oyun bir Alpha denemesinden geçti ve bu yıl piyasaya sürülmeye hazır olmalı.

9. Şehir mimarı

2021 ve 2022’de Android için çıkacak olan bir sonraki oyunumuz “Townscaper” a geçiyoruz. Townscaper aslen için gelen bir kent-bina simülasyon oyunu Buhar 2020’de ve büyük bir hit haline geldi. Oyun şimdi taşınabilir platforma doğru ilerliyor ve yakında Mobile ve Nintendo Switch cihazlarına gelmesi bekleniyor.

Çeşitli türlerde yapılar inşa etmek için kullanabileceğiniz çok sayıda boş alanınız var. Bu, oyun fragmanının görünümüne göre oynaması eğlenceli bir oyundur. Görsellere ve sese bakmak sadece hoş. Konseptine bakıldığında oyunlar Cities Skylines’e benziyor.

10. H1Z1 Savaş Royale

İşte Fortnite, PUBG, Battlegrounds Mobile India ve diğer Battle Royale oyunlarının beğenileriyle rekabet edecek başka bir Battle Royale oyunu. H1Z1’i duymamış olabilirsiniz çünkü o kadar popüler değil ve PS4 ve PC’de mevcut olduğunu düşünmek hala o kadar dikkat çekmedi. Her neyse, oyun ücretsizdir ve diğer Battle Royale oyunlarının geri kalanı olarak işlev görür. Ancak, toplamda 150 diğer oyuncuyla oynayacak ve rekabet edeceksiniz. Oyunun yıl sonundan önce başlaması bekleniyor. Bu, 2021 ve 2022’de Android için çıkacak en iyi oyunlardan son sözümüz.

Sonuç

Pekala, yakında Android’e gelecek ve henüz duyurulmayan çok sayıda oyun var. Mevcut pandemi durumun nasıl olduğuna bakarak lansman tarihlerinin ve çıkış tarihlerinin değişebileceğini unutmayın. Bununla birlikte, böyle bir durumda her zaman geç kalmak hiç olmamasından iyidir. 

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %