Apple

18 Ekim Apple Etkinliği Yeni MacBook’lar, AirPods 3 Tanıtılabilir

Önümüzdeki hafta Ekim etkinliğinde şirketin yeni Macbook Pro modelleri, AirPods 3, Mac mini ve daha fazlasını duyurması bekleniyor.

Apple, internette dolaşan aylarca süren söylentiler ve spekülasyonlardan sonra ikinci sonbahar etkinliğini resmen onayladı. Cupertino merkezli teknoloji devi, Ekim lansman etkinliğine 18 Ekim’de ev sahipliği yapacağını duyurdu. Teknoloji devi, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 mini gibi yeni nesil iPhone’ları duyurmak için geçen ay iPhone etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Önümüzdeki hafta Ekim etkinliğinde şirketin yeni Macbook Pro modelleri, AirPods 3, Mac mini ve daha fazlasını duyurması bekleniyor. Ancak Apple, sanal etkinlikte duyurulacak ürünleri tam olarak açıklamadı. Teknoloji devinin, yepyeni M1X işlemciden güç alan ve merakla beklenen MacBook Pro serisini duyuracağı söyleniyor. 

Beklenen duyurular

Yaklaşan MacBook Pro’nun biri 14 inç, diğeri 16 inç ekranlı olmak üzere iki versiyonu olacak. Geçmiş raporlar, yeni MacBook Pro modellerinin iPad Pro’ya benzer düz kenarlı bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Yeni MacBook Pro serisinin içermesi beklenen diğer özelliklerden bazıları: geliştirilmiş bir M1X işlemci, ek GPU çekirdekleri, bir HDMI bağlantı noktası, bir SD kart yuvası ve daha fazlası. 

Ek olarak, teknoloji devinin üst düzey bir Mac mini duyurması muhtemeldir. Bu modelin daha güçlü olduğu ve diğerlerinin yanı sıra pleksiglas benzeri bir üst kısım, birkaç Thunderbolt bağlantı noktası, bir MagSafe güç konektörü, bir manyetik şarj konektörü gibi özellikler içerdiği söyleniyor.

Çok beklenen AirPods 3 gerçekten kablosuz kulaklıkların da önümüzdeki hafta Ekim Apple etkinliğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Raporlar, AirPods 3’ün AirPods Pro gibi benzer yerleşik özelliklere sahip olacağını gösteriyor. Bu özelliklerden bazıları şunlardır: uzamsal ses desteği, daha kısa bir gövde, daha küçük bir şarj kutusu ve daha fazlası. Geçmiş rapor, AirPods 3’ün Aktif Gürültü Önleme (ANC) desteğiyle gelmediğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu