Asus

16GB RAM’li Asus ROG Phone 5, Snapdragon 888 SoC’nin Geekbench’te Görüldüğü İddiası

Asus ROG Phone 5’in (resmi adı değil) bazı özellikleriyle Geekbench listesinde görüldüğü iddia edildi. Telefonun Asus ROG Phone 3’ün halefi olması bekleniyor ve Tayvanlı şirket, Çin’de yaygın bir uygulama olan ROG Phone 4 takma adını atlayacak. İddia edilen Geekbench listesi, ROG Phone 5’in diğer bazı özelliklerle birlikte en son Qualcomm Snapdragon 888 SoC tarafından destekleneceğini gösteriyor. Şu an itibariyle Asus, bir sonraki ROG Telefon hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı.

İlk olarak bilinen tipster Abhishek Yadav tarafından Twitter’da tespit edilen ve bağımsız olarak Gadgets 360 tarafından doğrulanan ASUS_I005DA model numaralı bir Asus telefonu Geekbench’te göründü. Bu model numarasının Asus ROG Phone 5 ile ilişkili olduğuna inanılıyor. Liste tek çekirdekli 1,131 puan ve çok çekirdekli 3,729 puan gösteriyor. Daha da ilginci, telefon, Qualcomm Snapdragon 888 olduğuna inanılan SoC kodlu “lahaina” tarafından destekleniyor. Geekbench’te listelenen telefon, 16GB RAM varyantı olacağını düşündüren 14.90GB RAM ile geliyor. Ek olarak, yazılım tarafında ise Android 11’i kutudan çıkacak.

Bu ayın başlarında, ROG Phone 5’in MIIT ve TENAA dahil olmak üzere birçok sertifika web sitesinde görüldüğü iddia edildi. Listeler aynı model numarasıyla görünüyor ve bazı teknik özelliklerle birlikte telefonun tasarımını gösteriyor. Asus ROG Phone 5 olduğu iddia edilen MIIT listesi, boyut olarak 6.78 inç ekran, 6.000mAh pil ve 172.834×77.252×10.29mm sahip.

Öte yandan, TENAA listesi, telefonun ön ve arka panelinin resimlerini gösteren ve üçlü bir arka kamera kurulumuna ve arkadaki ROG logosunu içeren bir paneline işaret ediyor. Ön panelin görüntüsü çok net değil, bu yüzden selfie kamera kurulumunu yapmak zor. Ayrıca, ASUS_I005DA model numarası, 65W hızlı şarj desteğini 3C sertifika web sitesinde de görüldü. Aralık ayından daha eski bir Geekbench listesi, telefonu muhtemelen temel varyant olacak 8GB RAM ile gelecek.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %